Wyszukiwanie zaawansowane

Dostawa

Typy kuchni

Restauracje w Katowicach

Najbardziej charakterystycznym symbolem miasta jest Spodek, ale nie mniej rozpoznawalne są smaki kuchni śląskiej: modra kapusta, kiełbasa czy kluski śląskie, buchty, rolada, czy też wodzionka. Ich tradycyjną odsłonę, a także nowocześniejsze sposoby podania znajdziesz w restauracjach w Katowicach. Obok regionalnych przysmaków, w menu restauracje posiadają również dania zarezerwowane dla kuchni włoskiej, gruzińskiej, a z bardziej egzotycznych: tajskiej, libańskiej, izraelskiej, czy tureckiej. 

Choć przywiązanie do tradycji i receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie jest znaczące, w Katowicach znajdziesz również restauracje serwujące dania wegetariańskie lub wegańskie. 

Restauracja w Katowicach to doskonała alternatywa dla przyjęć organizowanych w domowym zaciszu, spotkań ze znajomymi lub niedzielnych obiadów z rodziną. W progach katowickich restauracji zawsze spotkasz się z wyjątkową, często wręcz rodzinną atmosferą, dzięki której śniadania, lunche i pozostałe posiłki nabiorą dodatkowych walorów. Na deser natomiast możesz liczyć na słodki krepel i świeżo mieloną kawę. Na koniec warto dodać, iż w Katowicach znajdziesz restauracje, które znajdują się na szlaku kulinarnym Śląskie Smaki.

Strona 1 z 56